Profesjonalna henna pudrowa brwi

Bez wątpienia, henna pudrowa brwi to aktualnie jedna z najbardziej popularnych metod barwienia brwi. Wspomniany zabieg połączony jest z geometrią brwi, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie idealnie dopasowanego kształtu brwi, zarysowanego poprzez koloryzującą hennę. Warto zaznaczyć, że profesjonalnie wykonana henna pudrowa brwi to zabieg, który idealnie sprawdzi się dla każdego, bez rozróżnienia na kolor jego włosów! Jeżeli zatem marzysz o wyrazistym spojrzeniu oraz pięknej oprawie oczu, zabieg henny pudrowej z pewnością spełni Twoje oczekiwania.
Zabieg henny pudrowej

Zabieg henny pudrowej - na czym polega?

Zabieg henny pudrowej brwi polega przede wszystkim na podkreśleniu włosów, wzmocnieniu ich koloru, a także odżywianiu oraz ich nawilżeniu. Efekty po zabiegu widoczne są od razu – brwi mają zdecydowanie wyraźniejszy kolor, zarysowany kształt, a także są znacznie ciemniejsze oraz odżywione. Sam zabieg rozpoczyna się od wyboru kształtu brwi oraz koloru henny. Kolejnym istotnym elementem jest oczyszczenie włosków wraz z demakijażem okolic brwi oraz oczu. Po wyznaczeniu kształtu brwi, konieczne jest zabezpieczenie skóry przed zabrudzeniem, a następnie nałożenie henny pudrowej, za pomocą specjalnego pędzelka oraz pozostawienie preparatu na brwiach przez kilkanaście minut.

Henna pudrowa - pielęgnacja po zabiegu

Równie istotna, co sam proces zabiegu, jest także pielęgnacja domowa. Z całą pewnością warto wiedzieć, że po zaaplikowaniu henny pudrowej nie należy pocierać, dotykać, a także w miarę możliwości moczyć brwi przez pierwszą dobę po zabiegu. Dobrym pomysłem będzie także zrezygnowanie z basenu oraz sauny, gdyż może to powodować wypłukiwanie się pigmentu. Dodatkowo nie należy malować brwi przynajmniej przez dobę po zabiegu, natomiast z uwagi na fakt zarysowania brwi przez produkt koloryzujący, ich malowanie nie jest konieczne.

Henna pudrowa na brwiach - ile się utrzymuje?

Niewątpliwym atutem zabiegu henny pudrowej na brwiach jest fakt, iż efekt zabiegu utrzymuje się o wiele dłużej, niż ma to miejsce w przypadku klasycznego preparatu do trwałej koloryzacji brwi. Henna pudrowa pozostaje widoczna na skórze aż do 14 dni, natomiast na samych włoskach kolor utrzymuje się nawet przez 6 tygodni. Jest to szczególnie komfortowe, zwłaszcza dla osób posiadających jasne włoski. Co oczywiste, na trwałość henny pudrowej duży wpływ będzie wybierała wspomniana wcześniej pielęgnacja.